تفاوت های ویزای مولتی و مولتیپل کشور کانادا
تفاوت های ویزای مولتی و مولتیپل کشور کانادا هرچیزی که باید درباره ویزای مولتی کانادا بدانید هزینه هایی که باید برای ویزای استارتاپ کانادا بپردازید مزایا و معایب ویزا استارت آپ کانادا همه چیز درباره ویزا startup کانادا

هزینه هایی که باید برای ویزای استارتاپ کانادا بپردازید

برای ورود زودهنگام به کانادا با مجوز کار، باید به دولت کانادا ثابت کنید تا زمان صدور اقامت دائم می‌توانید از پس مخارج زندگی برآیید...

  • 189

  • 1401/01/20

همه چیز درباره ویزا startup کانادا

همه چیز درباره ویزا startup کانادا

دسته های مربوط:

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

دولت کانادا برنامه ویزای استارتاپ را پس از یک دوره 3 ساله آزمایشی به برنامه ای دائمی برای مهاجرین تبدیل کرده است ، برنامه Startup یکی از روش‌‌ های اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور کانادا است . start up یک کسب و کار نوپایی است که عموما در زمینه تکنولوژی فعالیت دارد . در کانادا شما با اثبات این که ، می ‌توانید یک کسب‌ و کار پر منفعت ، نو آورانه و قابل توسعه راه اندازی کنید ، این ویزا را به دست خواهید آورد . ویزای استارت آپ کانادا جزو پر طرفدار ترین ویزا های استارت اپی می‌ باشد ، اما در واقع ساده ‌ترین مسیر در میان استارتاپ ویزا ها در میان سایر کشورها که این ویزا را صادر میکنند محصوب نمیشود ؛ با این حال برنامه استارت آپ کانادا یکی از بهترین روش های اخذ اقامت دائم در کشور پزطرفدار کانادا می باشد ؛ که همین امر باعث شده محبوبیت بسیار زیادی پیدا کند .

ویزای استارتاپ کانادا مناسب چه افرادی است ؟

اگر به زبان انگلیسی آشنایی ندارید ، سابقه مدیریت یک کسب و کار و تجربه کار آفرینی ندارید ، دریافت این ویزا به شما پیشنهاد نمیشود سازمان مهاجرت کانادا ، با هدف جذب صاحبین کسب و کار برای مهاجرت به این کشور ، طرح ویزای استارت آپ کانادا را مطرح کرد تا کار آفرینان خلاق بتوانند با سرمایه گذاری در این کشور، بستر مهاجرت را برای خود مهیا نمایند . پس اگر ایده ‌های خلاقانه‌ ای در ذهن دارید که میتواند در مقیاس جهانی رقابت کند و بتواند در کانادا موجب درآمد زایی شود ، مهارت و تخصص خوبی دارید و به‌ دنبال راه اندازی کسب ‌و کاری در کانادا هستید ؛ این ویزا مناسب شما است .

شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا چیست ؟

ایده استارت آپ

در قدم اول شما باید یک ایده نو آورانه داشته باشید که همانطور که در پیش تر گفته شد بتواند در بازار های جهانی رقابت کند و بتواند برای کانادایی ها شغل ایجاد کند . شما باید یک نمونه اولیه از طرح یا ایده خود داشته باشید و بتوانید تخصص خود یا اعضای تیمتان را اثبات کنید

نامه حمایت از یک سرمایه گذار کانادایی

بدون داشتن نامه حمایت از یک سرمایه گذار کانادایی، درخواست استارتاپ ویزا کانادا برای شما درجا رد خواهد شد. شما باید حداقل با یکی از این سرمایه‌گذارها ارتباط گرفته و آن‌ را متقاعد کنید از کسب‌وکار شما حمایت کند. شرایط و مدارک هر کدام از آن‌ها برای ارائه طرح تجاری و بررسی هم متفاوت است. بیزینس‌پلن شما باید از یکی از سه ساختار زیر نامه تأییدیه برای سرمایه‌گذاری را دریافت کرده باشد: دریافت نامه تأییدیه از یک سرمایه‌گذار خطرپذیر (Venture Capital) مورد تأیید سازمان مهاجرت کانادا مبتنی بر آمادگی برای سرمایه‌گذاری ۲۰۰.۰۰۰ دلاری بر ایده شما.

دریافت نامه تأییدیه از فرشتگان سرمایه‌گذار (Angel Investors) مورد تأیید سازمان مهاجرت کانادا مبتنی بر آمادگی برای سرمایه‌گذاری ۷۵.۰۰۰ دلاری بر ایده شما. دریافت نامه تأییدیه از مراکز رشددهی (StartUp Incubator) مورد تأیید سازمان مهاجرت کانادا مبتنی بر آمادگی پذیرفتن شما برای دوره‌های پیش‌شتابدهی.

سرمایه گذار خطر پذیر (Venture Capital) کیست ؟

سرمایه گذاری خطرپذیر یا جسورانه (به انگلیسی Venture Capital)، نوعی سرمایه گذاری است که طی آن سرمایه‌گذاران، در استارتآپ‌ها و کسب و کارهای کوچکی سرمایه گذاری می‌کنند که پتانسیل رشد در طولانی‌مدت را دارد. معمولا سرمایه گذاری خطرپذیر را سرمایه‌گذاران متمول، بانک‌هایی که در سرمایه گذاری فعال هستند و دیگر موسسات مالی انجام می‌دهند.

فرشتگان سرمایه‌گذار (Angel Investors) یعنی چی ؟

سرمایه‌گذار فرشته، (به انگلیسی: Angel investor) سرمایه‌گذاری است که سرمایه یک یا چند شرکت نوپا را فراهم می‌کند. بر خلاف یک شریک، سرمایه‌گذار فرشته به ندرت در مدیریت شرکت دخالت می‌کند.

پس از اینکه سرمایه‌گذاری مرحله کشت ایده به نتیجه رسید و یک کسب‌وکار شکل گرفت، نوبت به مرحله دوم سرمایه‌گذاری می‌رسد. در این مرحله سرمایه‌گذاران فرشته وارد کسب‌وکار می‌شوند.

سرمایه گذاران فرشته، فرشته‌های نجاتی هستند که در مراحل اولیه راه اندازی کسب و کار و زمانی که کفگیر شما به ته دیگ خورده و نیاز به حمایت مالی دارید، به کمک بیزینس شما می‌آیند.

البته این فرشته‌ها رایگان کار نمی‌کنند! سرمایه مورد نیاز شما برای راه اندازی استارت آپ و بیزینس را تامین می‌کند و در ازای آن درصدی از سهام یا ارزش بیزینس را برای خود برمی‌دارد.

معنی مراکز رشددهی (StartUp Incubator)

اصطلاح انکوباتور از فضای زیست شناسی و پزشکی وارد ادبیات کارآفرینی و استارت آپ‌ها و شرکت‌های نوپا شده است. این مراکز رشد را اغلب نهادهای دولتی یا مراکز غیرانتفاعی به منظور حمایت از کارفرمایان تأسیس می‌کنند. انکوباتور قرار است به فرایند رشد کسب وکار شما کمک کند و در نهایت باعث شود کسب و کار به مرحله ای برسد که بتواند به صورت خودکفا به فعالیت خود ادامه دهددر واقع جدا نشدن یک کسب و کار از این مرکز بعد از یک مدت به معنای موفق نبودن فرآیند رشد است.

زمانی که شما از تعهدی از طرف یک سازمان مرتبط برخوردار می‌شوید؛ هر متقاضی باید دارای ۱۰ درصد یا بیشتر حق رأی و سهام باقی‌مانده از شرکت باشد. (حداکثر تا ۵ نفر می‌توانند به عنوان صاحبان شرکت درخواست دهند) . متقاضیان و سازمان مشخص‌شده به طور مشترک دارای بیش از ۵۰ درصد از حق رأی و سهام شرکت باشند. لازم به ذکر است شما میتوانید از یک یا چند سرمایه گذار تاییدیه بگیرید ؛ البته به‌شرط این که از سرمایه گذاران مورد تایید اداره مهاجرت کشور کانادا باشند .

کلاس های منتور شیپ چیست ؟

در کلاس‌های منتور شیپ ، منتور یا مربی شما ( همان سرمایه ‌گذار ) آموزش‌ های لازم و آخرین تجربیات خود را در خصوص فعالیت استارت اپ در اختیار تان گذاشته و بر نحوه فعالیت شما نظارت می ‌کند . همچنین در این دوره‌ ها ، می‌توانید از برند و ارتباطات منتور برای شبکه سازی و ارتباط با سایر استارتاپ‌ها و سرمایه‌گذارها استفاده کنید . ویزای استارت آپ کانادا چه مزایایی دارد ؟

داشتن مهارت زبان انگلیسی با فرانسوی

همانطور که پیش تر پرداختیم اگر شما مهارت های زبانی ندارید این ویزا برای شما مناسب نیست ؛ توانایی برقراری ارتباط زبان انگلیسی، فرانسوی و یا هر دوی این زبان‌ها، به موفقیت کسب‌ و کار شما در کشور کانادا میتواتد بسیار کمک کند. برای همین امر شما باید یک آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی را در یکی از آژانس‌ های مورد تأیید سفارت کشور کانادا سپری کنید و نتایج آزمون تان را ضمیمه پرونده درخواست خود کنید ؛ اگر نتایج آزمون شما از آزانس ها مورد تایید در پرونده شما نباشد به درخواست شما رسیدگی نخواهد شد ؛ بر همین اساس ، شما باید حداقل دارای سطح Canadian Language Benchmark (CLB) 5 زبان انگلیسی و یا فرانسوی در سه بخش خواندن ، نوشتن و مکالمه باشید.

زبان انگلیسی: آزمون‌های IELTS General, CELPIP General و حداقل نمره CLB 5

زبان فرانسه: آزمون‌های TEF CANADA, TCF CANADA و حداقل نمره NCLC 5

ارائه اثر انگشت و عکس بیومتریک

چنانچه بین ۱۴ تا ۷۹ سال سن داشته باشید، حتی اگر اطلاعات بیومتریک خود را از قبل به سفارت کانادا ارائه داده باشید و هنوز معتبر باشد، باز هم ملزم به ارائه اثر انگشت و عکس بیومتریک برای هریک از پرونده ‌های درخواست‌ اقامت دائم کانادا خواهید بود . شما باید به هنگام ارسال درخواست خود به سفارت کانادا هزینه بیومتریک را پرداخت کرده باشید ، در عیر این صورت ممکن است با مشکلاتی نظیر ایجاد تأخیر در بررسی و ارزیابی پرونده ها رو به‌ رو شوید . این کار را سریعاً پس از دریافت نامه از طرف سفارت مبنی بر ارائه اطلاعات بیومتریک انجام دهید . شما پس از دریافت نامه از سفارت به مدت ۳۰ روز زمان دارید تا فرآیند انگشت‌ نگاری و عکس بیو متریک را به انجام برسانید .

داشتن گواهی عدم سوء پیشینه

برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه اشخاص با در دست داشتن مدارک لازم می‌توانند ، به مراکز خدماتی پلیس + ۱۰ و یا دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کنند و پس از بررسی مدارک و پرداخت هزینه‌ های مربوط ، ظرف زمان مشخص شده گواهی عدم سوء پیشینه خود را از طریق پست دریافت کنند . البته این فرآیند به صورت آنلاین با مراجه به سامانه‌ خدمات الکترونیک قضایی ایران ، قابل انجام است

داشتن بودجه کافی برای شروع کسب و کار

در روند بررسی پرونده و صدور ویزای استارتاپ کانادا ، باید هزینه‌ هایی را به اداره مهاجرت کانادا پرداخت کنید . همچنین از داشتن پول کافی برای شروع استارت آپ خود مطمئن باشید . با توجه به اطلاعات وب‌ سایت رسمی سفارت کانادا ، دولت این کشور هیچ‌ گونه پشتیبانی مالی از مهاجران جدید ویزای استارت‌ آپ کانادا به عمل نمی ‌آورد . از این ‌رو ، شما می‌ بایست به هنگام درخواست و یا به اصطلاح اپلای ویزای استارت تاپ کانادا ، باید تمکن مالی خود را نشان دهید و ثابت کنید دارایی کافی برای خرج و مخارج زندگی خود و خانواده تان را در این کشور دارید مقدار پولی که شما در کانادا نیاز دارید ، کاملاً بستگی به تعداد افراد خانواده شما دارد که طبق جدول زیر میباشد لازم به ذکر است این جدول هر سال توسط سفارت کشور کانادا به روز رسانی می شود .

 

1 نفر13,310 $
2 نفر16,570 $
3 نفر20,371 $
4 نفر24,733 $


توجه داشته باشید که این مقدار های ذکر شده ، هزینه های دولتی برنامه استارتاپ کانادا است. یعنی مبلغی که به دولت کانادا باید پرداخت کنید. همچنین با اخذ نامه حمایتی از سرمایه گذاران ، باید در کلاس‌های منتور شیپ آن ‌ها نیز شرکت کنید که هزینه جداگانه دارد.


مزایای ویزا استارتاپ کانادا

محدوده سنی خاصی ندارد و متقاضیان از محدوده ۱۸ سال تا ۵۵ سال قابلیت استفاده از این ویزا را دارند .

نیاز به فرا گیری دو زبان برای افزایش امتیاز نیست و با نمره آیلتس معادل ۵ جنرال ( هرکدام از ربان های انگلیسی یا فرانسوی ) می‌توان برای دریافت این ویزا اقدام کرد . این امکان را در اختیار ما قرار می ‌دهد که اگر مایلید میتوانید برای مهاجرت گروهی همراه با دوستان ، شرکا و یا خانواده اقدام کنید .

از انجا که شما باید در فرآیند راه اندازی استارتاپ تحت نظر منتور و یا مشاور کار کنید ترس کمتری از شکست خوردن خواهید داشت و این امکان را به شما میدهد که بتوانید شبکه ارتباطات خوبی در این کشور برای خود ، در راستای توسعه و پیشرفت کسب و کار خود ، شکل دهید .

این روش مهاجرتی را میتوان بکی از روش های عالی در نظر گرفت که منجر به گرفتن اقامت دائم کانادا با شرایط ساده برای شما می شود .

اگر سن بالایی دارید و تخصص خاصی هم ندارید باز هم می ‌توانید به عنوان سرمایه گذار به تیم اضافه شده و از قابلیت های آن استفاده کنید .

با این روش مالیات کمتری نسبت به الگو های سرمایه گذاری تعریف شده کشور کانادا به دولت پرداخت خواهید کرد .

به علت نزدیکی کانادا به بازار کشور آمریکا ، زمینه و مارکت فوق العاده ای در دسترس استارت اپ شما ، برای توسعه کسب و کارتان خواهد بود .

شما بلافاصله پس از اینکه اقامت دائم خود را دریافت کردید ، می توانید در شرکتی به جر استارت آپ خودتان فعالیت داشته باشید .

سبک زندگی پذیرش شده و مهاجر پسندی نسبت به کشورهایی همچون فرانسه و فنلاند برای مهاجرین فراهم میکند

بهرمندی از برخی از حقوق شهروندی مانند تحصیل رایگان فرزندان در مدارس کشور کانادا ، بیمه درمانی رایگان ، اجازه کار تمام وقت برای نفر اصلی و همسر ، داشتن فرصت های شغلی بسیار زیاد و...

امکان دریافت پاسپورت کانادا برای شخص اصلی و همراهان پس از 3 سال زندگی در این کشور

شهوندان تمام کشور های دنیا میتوانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند

عدم محدودیت در زمینه فعالیتی استارت آپ متقاضی

عدم تاثیر شکست یا توقف بیزنس بر اقامت دائم شخص اصلی و همراهانش


نگاه چند مجله معروف به ویزای استارت آپ کانادا

CEOWORLD Magazine:

در سال 2021 کانادا را به عنوان رتبه سوم بهترین کشور برای راه اندازی استارتاپ معرفی کرد (لینک منبع)

U.S. News:

کشور کانادا را در رتبه ششم بهترین کشور برای راه اندازی کسب‌وکار و کارآفرینی قرار داده است (لینک منبع)

فوربز (Forbes):

مجله فوربز کانادا را رتبه ششم بهترین کشور برای راه اندازی کسب ‌و کارها قرار داده است (لینک منبع)


مزایای ویزا استارتاپ کانادا نسبت به دیگر کشور ها

بر خلاف ویزای استارت اپ کشور هایی همانند پرتغال و یا هلند که ویزای کوتاه مدت برای راه اندازی کسب و کار در نظر گرفته اند و به شرط موفقیت استارت آپ ، ویزای شما را را تمدید می‌کنند ، ویزای کانادا طولانی مدت است و شرط موفقیت دخیل نیست . بر خلاف ویزای استارت اپ کشور انگلیس که در صورت عدم راه اندازی استارت اپ و یا عدم تبدیل به ویزاهای دیگر فرآیند تمدید را انجام نمیدهد ، در کانادا در هر صورت اگر تلاش قابل اثباتی داشته باشید اقامت دائم به شما اعطا خواهد شد . بر خلاف کشورهایی مثل هلند که فقط در یک صنعت خاص پذیرش ویزا استارت آپ را دارد در همه ی عرصه ها ویزا را صادر میکند .

بر خلاف دیگر کشورها فرزندان تا زیر ۲۲ سال در زمان PR شدن را پوشش می دهد .


ویزای استارت آپ کانادا چه معایبی دارد ؟

هزینه‌ ی وکالت نسبتا سنگینی باید پرداخت کنید .

هزینه سهم شما در سرمایه گذاری در استارتاپ .

به دلیل اینکه پروژه‌های متعدد و ناکارآمدی از سوی مردم ایران به کانادا فرستاده شده است، از طرف اداره مهاجرت محدودیت‌های فراوانی برای پذیرش ایده، اعمال شده است که احتمال عدم پذیرش طرح را بالا می‌برد

زمان پردازش طولانی (2+ سال) برای به ‌دست ‌آوردن اقامت دائم کانادا .

یک مدل تجاری و نقشه راه بسیار توسعه ‌یافته ، قابل دوام و مقیاس ‌پذیر با مسیر موفقیت ‌آمیز مورد نیاز است .

فرم مشاوره رایگان

همراهان گرامی موسسه «بال پرواز» جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره ی رایگان اطلاعات خود را وارد کنید ؛ مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

اجباری

نام و نام خانوادگی

اجباری

شماره تماس

اجباری

شیوه مهاجرت