تفاوت های ویزای مولتی و مولتیپل کشور کانادا
تفاوت های ویزای مولتی و مولتیپل کشور کانادا هرچیزی که باید درباره ویزای مولتی کانادا بدانید هزینه هایی که باید برای ویزای استارتاپ کانادا بپردازید مزایا و معایب ویزا استارت آپ کانادا همه چیز درباره ویزا startup کانادا

هزینه هایی که باید برای ویزای استارتاپ کانادا بپردازید

برای ورود زودهنگام به کانادا با مجوز کار، باید به دولت کانادا ثابت کنید تا زمان صدور اقامت دائم می‌توانید از پس مخارج زندگی برآیید...

  • 185

  • 1401/01/20

سوالات متداول درباره ویزا مولتی کانادا

سوالات متداول درباره ویزا مولتی کانادا

دسته های مربوط:

زمان پاسخگویی سفارت کانادا و دریافت ویزای مولتی کانادا

زمان پاسخگویی کنسولگری یا سفارت کانادا ثابت نبوده و بسته به شرایط کشوری که از آن اقدام می‌کنید و زمانی که قصد اخذ ویزا را دارید، متفاوت خواهد بود. به همین خاطر بهتر است حتما قبل از اقدام، Processing time یا زمان بررسی درخواست ویزای خود را در سایت سفارت چک کنید.


اخذ ویزای مولتی کانادا چقدر زمان میبرد

اخذ ویزای مولتی کانادا از 2 هفته تا 3 ماه زمان می‌برد و حتی ممکن است تا 133 روز نیز به طول بیانجامد. برای هرچه سریع‌تر طی شدن این پروسه، باید به دو نکته توجه داشته باشید:

هر چه بتوانید سریع‌تر از دفاتر وک کانادا نوبت ثبت اطلاعات بایومتریک بگیرید، پروسه بررسی پرونده شما سریع‌تر آغاز خواهد شد و در نتیجه زودتر می‌توانید ویزای مولتی خود را دریافت کنید. 

بررسی پرونده شما، پس از ثبت کامل اطلاعات بیومتریک شما آغاز می‌شود. هر چه مدارک شما کامل‌تر و دلایل شما برای اقامت موقت در کانادا توجیه‌پذیر باشد، پروسه رسیدگی به پرونده شما سریع‌تر پیش می‌رود و احتمال عدم پذیرش و ریجکتی آن کمتر می‌شود. پیشنهاد ما این است که در زمینه مدارک مورد نیاز و میزان شانس خود برای پذیرش مدارکتان، حتما با مشاوران با تجربه مشورت نمایید.


یا با داشتن ویزای مولتیپل کانادا می‌توان افراد وابسته به خود را به کانادا برد؟

شما می‌توانید همسر و کودکان خود را نیز در سفر به کانادا با خود همراه کنید. اما برای این منظور بهتر است همه افراد خانواده در یک اپلیکشن، درخواست خود را به سفارت ارائه دهند؛ زیرا در این صورت افراد وابسته شما نیازی به ارائه مدارک مالی و شغلی نداشته و با مدارک شما + مدارک هویتی خودشان به راحتی ویزا می‌شوند.


آیا با ویزای مولتی کانادا می‌توان کار کرد؟

اگر ویزای مالتیپل کانادا به هدف گردشگری برای شما صادر شده باشد، امکان تحصیل طولانی مدت یا کار در بازار کار کانادا و دریافت دستمزد برای شما وجود ندارد.


دلایل ریجکت شدن ویزای مولتی کانادا چیست؟

بهتر است تا با دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا نیز آشنایی داشته باشید تا پیش از اقدام به ارائه مدارک‌تان به سفارت این موارد را یررسی و برطرف نمایید، البته توجه داشته باشید که نظرات کارشناسان در مورد میزان شانس دریافت ویزا قطعی نیست، زیرا تنها مدارک شما شانس‌تان برای دریافت ویزا را مشخص نمی‌کند، بلکه صدور ویزا توسط افسر سفارت داده خواهد شد ورعایت نکردن موارد زیر ممکن است به ریجکت شدن پرونده‌ی شما ختم شود:


دلایل کافی برای سفر به کانادا به افسر سفارت ارائه نداده باشید. زیرا در غیر این صورت ممکن است افسر مهاجرتی احتمال درخواست پناهدگی از سوی شما را متصور شود.

کامل نبودن مدارک ارائه شده (اعم از مدارک مالی، شغلی و …) و نقص برخی مدارک باشند.

دارای سابقه کیفری از جمله جنایی و امنیتی باشید و در اصل سوء پیشینه داشته باشید.

دارای بیماری خاص باشید و استاننداردهای سلامت را نداشته باشید.

ممکن است پرونده را به صورت دقیق و کامل پر نکرده باشید.

شرایط اقتصادی و سیاسی کشور شما


راهی برای ترک نکردن کانادا بعد از ۶ ماه وجود دارد؟

گاهی ممکن است شما مجبور به تا بیشتر از ۶ ماه در کانادا اقامت داشته باشید. و یا اینکه به خاطر شرایط خاصی که دارید، امکان خروج از کانادا و ورود مجدد به این کشور را نداشته باشید. به طور مثال در صورتی که شما ویزای تحصیلی کانادا داشته باشید، برای فرزندان شما ویزای توریستی کانادا صادر می‌شود و طبق قانون، کودک باید هر شش ماه یک بار خاک کانادا را ترک کند. در این صورت، شما می‌توانید با مراجعه به دفاتر اداره مهاجرت و پناه جویان کانادا، با ذکر مدت زمان و دلایل اقامت، درخواست Visitor record را برای کودکان خود ثبت کنید. ویزیتور رکورد کانادا در پاسپورت درج نمی‌شود و برگه‌ای جداست که سقف تاریخ اقامت شما در آن درج شده و هزینه دریافت آن نیز ۷۵ دلار کانادا می‌باشد. تنها نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که باید حداقل ۳۰ روز قبل از اتمام اعتبار ویزا، برای دریافت این تمدید اعتبار اقدام کرد.


تمدید ویزای مولتی کانادا

قبل از هر چیز، این را در نظر داشته باشید که اعتبار پاسپورت‌تان تا 7 ماه مانده به پایان اعتبار 5 ساله پاسپورت‌های ایرانی، برای تمدید ویزا معتبر است. با ویزای مولتی در خاک کانادا، تا 6ماه می‌توانید در این کشور حضور داشته باشید، در صورتی که تمدید ویزا کنید می‌توانید تا 18 ماه نیز در کانادا حضور داشته باشید. در این صورت می‌توانید تا 3 بار در حالی که در کانادا هستید، ویزایتان را تمدید کنید.

مدارکی که برای تمدید ویزا ارائه می‌دهید، همان مدارکی است که به هنگام درخواست ویزا به کنسولگری ارائه دادید. از آنجایی که برای درخواست ویزا، انگشت‌نگاری را انجام دادید، می‌توانید تا 10 سال بدون انگشت نگاری، درخواست تمدید ویزا کنید.

از طرفی، در بهار سال 91 سفارت کانادا در ایران غیرفعال شد، در نتیجه ایرانیانی که انگشت‌نگاری آن‌ها متعلق به قبل از 91 در ایران است، برای تمدید ویزا دوباره باید مراحل انگشت نگاری را طی کنند. اما اگر در مراکز وک موجود در کشورهای همسایه این کار را انجام دادید، تا دو سال انگشت‌نگاری شما معتبر است.


فرم مشاوره رایگان

همراهان گرامی موسسه «بال پرواز» جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره ی رایگان اطلاعات خود را وارد کنید ؛ مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

اجباری

نام و نام خانوادگی

اجباری

شماره تماس

اجباری

شیوه مهاجرت