تفاوت های ویزای مولتی و مولتیپل کشور کانادا
تفاوت های ویزای مولتی و مولتیپل کشور کانادا هرچیزی که باید درباره ویزای مولتی کانادا بدانید هزینه هایی که باید برای ویزای استارتاپ کانادا بپردازید مزایا و معایب ویزا استارت آپ کانادا همه چیز درباره ویزا startup کانادا

هزینه هایی که باید برای ویزای استارتاپ کانادا بپردازید

برای ورود زودهنگام به کانادا با مجوز کار، باید به دولت کانادا ثابت کنید تا زمان صدور اقامت دائم می‌توانید از پس مخارج زندگی برآیید...

  • 214

تفاوت های ویزای مولتی و مولتیپل کشور کانادا

تفاوت های ویزای مولتی و مولتیپل کشور کانادا

دسته های مربوط:

ویزای مولتی کانادا چیست و تفاوت های ویزای مولتی و مولتیپل و 5 ساله چیست؟

ویزای مولتی کانادا یکی از انواع ویزا است که برای ورود به خاک کانادا و زندگی و فعالیت در آنجا می‌توانید از آن استفاده کنید. این ویزا ویژگی‌های مربوط به خودش را دارد و اگر قصد مهاجرت به کانادا دارید باید پیش از هر اقدامی با انواع آن آشنا شوید. در این مطلب بیشتر از ویزای مولتی کانادا خواهیم گفت.


ویزای مولتی کانادا زیر دسته اقامت موقت است که تا 5 سال می‌توانید با این ویزا به مدت 6 ماه در هر بار ورودتان به خاک این کشور به هدف گردشگری، بازدید از خانواده و اقوام، دوره‌ یا سمینارهای کوتاه مدت یا حتی بررسی شرایط زندگی برای اقامت دائم به این کشور سفر کنید.


تفاوت با ویزای توریستی

تفاوت ویزای مولتی و ویزای توریستی کانادا در عدم نیاز به تمدید ویزای مولتی تا زمان اعتبار پاسپورت است. به این ترتیب شما می‌توانید بدون محدودیت و تمدید ویزا، به کانادا سفر کنید. اعتبار این ویزا به مدت 10 سال است اما از آن جایی که اعتبار پاسپورت‌های ایرانی فقط 5 سال است، اغلب ایرانیان ویزای مولتی را با عنوان ویزای 5 ساله هم می‌شناسند. با این ویزا شما فقط مجاز به اقامت موقت و محدود در خاک کانادا هستید و از حقوق یک شهروند آمریکایی برخوردار نیستید.


• ویزای توریستی: ویزاهای توریستی دو نوع هستند: سینگل و مولتی. با ویزاهای سینگل یا تک ورودی، تنها اجازه یک بار سفر به کانادا را دارید و بعد از ترک کانادا، برای سفر بعدی، دوباره نیاز به اخذ ویزا دارید.

• ویزای مولتیپل: در حال حاضر تمام ویزاهای توریستی که اداره مهاجرت کانادا، برای گردشگران صادر می‌کند، ویزای مولتیپل نام دارد که احتمالا آن را با عنوان ویزای 5 ساله یا ویزای چندبار ورود نیز بشناسید.

• ویزای مولتی: با توجه به تعریف ویزای مولتیپل شاید بهتر باشد، این ویزا را زیرمجموعه‌ای از ویزای مولتی بدانیم. در واقع ویزای مولتی، به دو دسته از متقاضیان ویزای گردشگری مولتیپل، ارائه می‌شود که در ادامه توضیح بیشتری در این مورد دادیم. ویزا


ویزای مولتی کانادا به صورت پیش فرض 10 ساله صادر می‌شود. کانادا کشوری مهاجرپذیر و توریستی است و از پذیرفتن مسافران استقبال می‌کند؛ به همین دلیل ویزای توریستی خود را در حالت معمولی با زمان بسیار بالا صادر می‌کند. بنابراین اگر دارای پاسپورت کشوری باشید که مدت زمان اعتبار آن بیشتر از پنج سال باشد، اعتبار ویزای مولتی کانادا تا یک ماه پیش از تاریخ اعتبار پاسپورت محاسبه می‌شود؛ اما از آنجا که اعتبار پاسپورت‌های ایرانی 5 ساله است و پس از ابطال پاسپورت، عملا ویزای متصل شده به آن هم بی‌اعتبار خواهد شد، اعتبار هرگونه ویزایی که بیشتر از 5 سال اعتبار داشته باشد، محدود به مدت زمان اعتبار پاسپورت می‌شود. به همین دلیل است که ویزای مولتی کانادا در ایران به نام ویزای 5 ساله کانادا هم معروف است.


فرد دارنده ویزای 5 ساله کانادا می‌تواند به منظور اهداف گردشگری و توریستی و یا دیدن اقوام و دوستان خود و یا همراهی فرزند خود برای تحصیل وارد کشور کانادا شود. اگرچه مدت اعتبار این ویزا 10 ساله است، اما فرد دارنده ویزا نمی‌تواند بیش از 6 ماه مستمر در این کشور اقامت داشته باشد و باید هر شش ماه حتی به میزان یک ساعت هم از کشور خارج شود و دوباره وارد کانادا شود.با داشتن ویزای مولتی کانادا اجازه کار در این کشور را نداشته و صدور این ویزا هیچگونه حقی را برای اقامت دائم در کشور کانادا به همراه نخواهد آورد. چنانچه قصد کار و یا اقامت را در این کشور دارید، برای اطلاع بیشتر، بهتر است مقاله روش‌های گوناگون مهاجرت به کانادا را بخوانید.

فرم مشاوره رایگان

همراهان گرامی موسسه «بال پرواز» جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره ی رایگان اطلاعات خود را وارد کنید ؛ مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت

اجباری

نام و نام خانوادگی

اجباری

شماره تماس

اجباری

شیوه مهاجرت